• autor: siwYdym, 2014-11-16 23:33

Piłkarska klasa A - Kraków

Grupa 2

Wanda Nowa Huta –Prądniczanka II Kraków 2-4 (1-1)
Bramki: Waligóra, Bobela – Kolański 2 (jedna z rzutu karnego), Szymkowiak (k), Matyja
Czerwona kartka: Marchewka (Prądniczanka, 88 minuta – druga żółta kartka)
Wanda: Korpak – Mazurkiewicz,Bobela, Ciuśniak, Śmietana – Urych, WaligóraSiatka (35 Kocwa, 90 Krawczyk)Żółciak, Błachut (85 Bujas) Ogonek (85 Głowa)
Prądniczanka II: Batko – Jarosz (15 Gajoch)Jędrychowski, Kokoszyński, Kolański, Madyda, Sędor, Matyja, Piwowarczyk (46 Marchewka)Ptak (56 Jewuła),Szymkowiak
Jak wiele daje posiadanie w składzie doświadczonego i kreatywnego zawodnika, pokazuje przykład Prądniczanki. Odkąd w składzie pojawił się Mirosław Szymkowiak, odciska on spore piętno na wynikach drużyny z ul.Bobeli. Już w siódmej minucie wykorzystał rzut karny doprowadzając do remisu, a w drugiej połowie miał współudział przy kolejnych dwóch bramkach dla gości. Przy stanie 2-1 dla Wandy precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego do kolejnego weterana Matyi, a ten huknął z powietrza w samo okienko. Po chwili Szymkowiak efektownie i głośno upadł w polu karnym, a arbiter wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem okazał się Kolański, który później w ostatniej akcji meczu ustalił wynik meczu. Tuż przed końcem spotkania, przy stanie 2-3, w starciu z Matyją upadł w polu karnym Kocwa. Arbiter nie zareagował na to, ale zawodnik Wandy już się nie podniósł. Został zniesiony z boiska z podejrzeniem poważnej kontuzji kolana. Gospodarze mieli spore pretensje do arbitra o tą sytuację. Zresztą nie tylko o tą i nie tylko gospodarze mieli pretensje do sędziego, który był niestety najsłabszym aktorem tego niezłego widowiska.

Armatura Kraków - Wawel Kraków 2-1 (1-0)
Bramki: Kruszec, Ryś - Mizerski
Czerwona kartka: Ryskała (Wawel, 90 minuta - uderzenie przeciwnika)
Armatura: Spisak – czuba, Kłagisz (28 Sowa), Kosiorek, Krok, Ktuszec (67 Filipczyk), Ryś, Szymański, Warzecha, Wojewoda, Zagata
Wawel: Pałka-Kasiński - Litewka, Jachym, Rybicki, Kunowski - Gołpyś, Mianowski (90 Strumiński), Bąba, Pigulski, Mizerski - Ryskala

Iskra Radwanowice - Rybitwy Kraków 13-3 (8-0)
Bramki dla Iskry: Godyń 6, Dąbek 4, Krzysiak 2, Ciękosz

Dragon Szczyglice – Sportowiec Modlniczka 3-1 (2-0)
Bramki: Kofin, Kańka, Molik - Kanior (k)
Czerwona kartka: Bargieł (Sportowiec, 78 minuta - druga żółta kartka)

Dąbski Kraków – Tramwaj Kraków 4-0 (2-0)
Bramki: Raś 3, Ciesielski (k)
Czerwona kartka: Mirończuk (Tramwaj, 45 minuta - faul)
Dąbski: Żurek - Szot, Gilarski, Madyda, Jękot - Małkowski, Zawartka, Semper, Wilk (60 Skowroński) - Ciesielski, Raś (80 Bicz)
Tramwaj: Darłak - Gniadek, Makówka (65 Garcia), Mirończuk, B.Osuch (65 Martynus), J.Osuch, Rakowski (85 Biale), Suślik (78 Kijas), Szura, Wejner, Wrzodek

Kmita II Zabierzów – Zwierzyniecki Kraków 7-1 (1-0)
Bramki: Więckowski 2, Kozik 2, Barnaś, Ramut, Skotnicki – Smolak
Kmita: Nawrot – Barnaś, Kowalik, Owczarczyk (55 Kozik), Popowicz, Ramut, Siuda (76 Tyrała), Skotnicki (80 Kawałek), Szostak, Więckowski, Wysokiński (60 Kutrzyk)
Zwierzyniecki: Banasik – Filipowski, Koczwara, Kosior, Maj, Młodnicki, Rymarski, Smolak, Zięba
Goście przyjechali w tylko 9-osobowym składzie. Osłabienie liczebne wymusiło na nich defensywną taktykę i dopóki im sił starczało, realizowali ją poprawnie. Jednak w ostatnim kwadransie już nie byli w stanie sprostać gospodarzom, którzy w tym czasie zdobyli pięć bramek.

Górzanka Nawojowa Góra - Błękitni Modlnica 1-7 (0-3)
Bramki: Derejko - Podgajny 3, Dudek, Kwaśniewski, Serczyk, J.Szumiec
Górzanka: J.Bała – K.Bała (40 Kłosowski), Derejko, Gęślicki, Haber, Janikowski (65 Odrzywołek), Kisielak, Kucik, Masłowski, Nawała, J.Sobczyk
Błękitni: Janik - Pyzioł, Kwaśniewski (70 Brud), Kuciel, Serczyk – Zaporowski,Dudek, K.Szumiec, J.Szumiec – Podgajny
Goście już w pierwszej minucie zdobyli bramkę i pewnie pokonali beniaminka ligi.

źródło: sportmalopolski