Sobotnia rozgrzewka przed meczem Polska-Niemcy

• autor: siwYdym, 2014-10-12 12:08

Grupa 1

Wierzbowianka Wierzbno – Bibiczanka Bibice 6-3 (4-2)
Bramki: Kowalówka 3, Kutela 2, Zając - Marcin Kurczek, Dudziński, Satsjuk
Czerwone kartki: Zwoliński (Wierzbowianka, 82 minuta - niesportowe zachowanie) - Marcin Kurczek (Bibiczanka, 82 minuta - druga żółta), Satsjuk (Bibiczanka, 85 minuta - niesportowe zachowanie)
Gospodarze prowadzili już 4-0, ale potem wkradło się w ich szeregi rozprężenie i goście jeszcze w pierwszej połowie zdołali doprowadzić wynik do stanu 4-2. Jednak ostatecznie Wierzbowianka wysoko wygrała. W końcówce meczu zawodnikom niepotrzebnie puściły nerwy i aż trzech z nich musiało wcześniej opuścić boisko.

Partyzant Dojazdów – Sparta Skrzeszowice 2-1 (1-1)
Bramki: Kozik, Kubacki – Zwoliński (k)
Goście objęli prowadzenie po pewnie wykonanym przez Zwolińskiego rzucie karnym w 27 minucie. Wyrównał tuż przed przerwą Kozik, a zwycięską bramkę zdobył w 53 minucie Kubacki.

Skała – Strażak Goszcza 0-2 (0-2)
Bramki: Nawrot, Kawa

Czarni Grzegorzowice – Szreniawa Koszyce 3-0 (0-0)
Bramki: Stanula, Chadaj, Mazur

Niedźwiedź – Orzeł Iwanowice 1-1 (0-0)
Bramki: Gałkowski - Srebrnicki
Czerwona kartka: Adamski (Orzeł, 60 minuta - druga żółta kartka)
W 70 minucie Salamon nie zdołał pokonać bramkarza Niedźwiedzia z rzutu karnego, a w 85 minucie Srebrnicki wyprowadził lidera na prowadzenie. Mimo to Orzeł nie wywiózł pełnej puli bo cztery minuty później Gałkowski doprowadził do remisu.

Jastrzębiec Książ Wielki – Juvenia Prandocin 1-2 (1-0)
Bramki: Czekaj - Podolecki, Lepiarczyk
Czerwona kartka: Bojołek (Juvenia, 23 minuta - niesportowe zachowanie)
Juvenia mimo gry w dziesięciu zdołała odrobić straty i wywieźć trzy punkty.

Orzeł Bębło – Maszycanka Maszyce 2-7 (1-4)
Orzeł: Jankiel - Czernik, R.Pogan, Karoń, Kozera - Łaśko, Mazela, Kędziak, Nowakowski, Kurek, Molik.
Maszycanka wyszła na prowadzenie już w 2 minucie i od tego momentu zaczęło się polowanie na Orła.

Grupa 2

Dragon Szczyglice – Kmita II Zabierzów 0-0
Czerwona kartka: Barnaś (Kmita, 62 minuta - niesportowe zachowanie)
Mroziński w 64 minucie nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym.

Nadwiślan Kraków – Zwierzyniecki Kraków 3-1 (1-0)
Bramki: Moroński, Piszczek, Kania – Ostrowski
Nadwiślan: Mrowiec – Foltak (60 Turbasa), Kukla, Wira, Krzywda – Biernacik, Górnisiewicz, Żychowski, Sala – Moroński (70 Kania), Piszczek
Zwierzyniecki: Banasik – Rutkowski, Zięba, S.Filipowski, M.Filipowski, Kosior (65 Pęczek), Młodnicki, Ostrowski, Rymarski, Smolak, Maj
W pierwszej połowie nie było widać różnicy miedzy zespołami, mimo że Nadwiślan jest liderem, a Zwierzyniecki zajmuje przedostatnie miejsce. W ostatnich minutach pierwszej połowy Moroński wyprowadził swój zespół na prowadzenie wykorzystując gapiostwo obrońców gości i dośrodkowanie w pole karne. W drugiej połowie gospodarze zagrali odrobinę lepiej, ale większość sytuacji bramkowych stworzyli w końcówce spotkania, gdy piłkarze Zwierzynieckiego próbowali gonić wynik, a potem opadli z sił. Drugą bramkę zdobył Piszczek po ładnym uderzeniu z woleja. Na 2-1 strzelił Ostrowski wykorzystując złe wybicie piłki przez bramkarza po rzucie wolnym. Wynik ustalił Kania finalizując ładną akcję gospodarzy. Mecz z wysokości trybun oglądało dwóch byłych sędziów ekstraklasowych Zbigniew Urbańczyk i Piotr Wieczerzak.

Dąbski Kraków – Wanda Nowa Huta 1-2 (0-0)
Bramki: Wijata - Mazurkiewicz, Żółciak (k)
Dąbski: Żurek (46 Zasada) - Wijata, Madyda, Wagner, Szot (82 Gilarski) - Wilk (57 Palonek), Cebula, Turczyk (30 Skowroński), Zawartka - Jękot, Raś.
Wanda: Korpak - Mazurkiewicz, Urych, Ciuśniak, Śmietana - Raczyński (86 Kocwa), Siatka, Bobela, Żółciak, Błachut (90 Bujas) - Ogonek (82 Głowa).
Dopóki do 30 minuty w Dąbskim grał Turczyk, gra gospodarzy wyglądała całkiem poprawnie. jednak w 30 minucie doznał kontuzji i koncepcja gospodarzom się posypała. Wanda zdołała to wykorzystać dopiero w drugiej połowie. Najpierw Mazurkiewicz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a następnie Żółciak pewnie egzekwował rzut karny odgwizdany za faul. Gospodarzy było stac tylko na trafienie Wijaty w doliczonym czasie gry.

Górzanka Góra Nawojowa – Wawel Kraków 2-2 (1-1)
Bramki dla Górzanki: Gęślicki, J.Kisielak

Iskra Radwanowice – Armatura Kraków 8-0 (5-0)
Bramki: Godyń 4, Katra 2, Dąbek, B.Mirek
Czerwone kartki: Wojewoda (Armatura, 40. - faul), Dobrzyński (Armatura, 48. - druga żółta kartka)

Błękitni Modlnica – Prądniczanka II Kraków 5-0 (3-0)
Bramki: K.Szumiec 3, Niecki, Zaporowski

Rybitwy Kraków – Tramwaj Kraków 0-1 (0-1)
Bramka: Wrzodek
Czerwona kartka: Skrzypek (Rybitwy, 90 minuta - faul)

Grupa 3

Gajowianka Gaj – Tęcza Piekary 1-0 (1-0)
Bramka: Ł.Jakubczak
Czerwona kartka: Jasiołek (Tęcza, 30 minuta - niesportowe zachowanie)

Podgórze II Kraków – Wisła Jeziorzany 0-2 (0-1)
Bramki: D.Korcel, Mlostek

Krakus Swoszowice – LOT Balice 2-3 (0-1)
Bramki: Stefanik, Lewandowski - Sałek, Nowakowicz, Podgórski
Mecz ten pokazał, że liczy się to co w siatce, a nie kto ile jest przy piłce. Krakus posiadał przez całe spotkanie przewagę, ale to LOT zdobył trzy punkty. Goście tylko kilka razy w całym meczu przekroczyli linię środkową, ale zdołali zdobyć trzy bramki.

Pychowianka Kraków – Rzozovia Rzozów 1-2 (0-0)
Bramki: Góral - Kowalczyk, Kogut
Pychowianka: Fabryczewski - Ferdek, Solak, Kuzyk, Kopeć - Balicki (46 Olko),Mrozek, Lorek, Dubel,Góral - Ciepliński (80 Czułowski)

Radziszowianka Radziszów – Cedronka Wola Radziszowska 5-0 (1-0)
Bramki: Łachman 2, Krupnik, Małysa, Bartkowski

Strażak Rączna – Iskra Czułów 2-2 (1-1)
Bramki: Rosek, Kumerski - Faron, Grabowski
Czerwona kartka: Korczek (Iskra, 30 minuta - niesportowe zachowanie)